Beebid

Oktaeedrite õhukarussell

Oktaeedrite õhukarussell on järjekorras teine Montessori õhukarussell, mida beebile tutvustada. See koosneb kahest kindla pikkusega pulgast ning kolmest põhivärvides kaheksatahukast. Oktaeedrite õhukarusselli tutvustatakse beebile vanuses umbes 5 – 8 nädalat, kui laps hakkab eristama värve, kuid mitte veel värvitoone. Viidatud vanus on siiski umbkaudne soovitus. Iga laps on erinev ning areneb omas tempos, last tuleb hoolikalt jälgida, et talle õigel ajal õigeid tegevusi pakkuda.

Ruudiga tegin ma midagi väga sarnast Oktaeedrite õhukarussellile. Käisin läbi pea kõik Tallinna toidupoed, et leida sobivas värvitoonis kingikotte, millest saaks kaheksatahuka voltimiseks sobiva tüki välja lõigata. Kui materjal koos, joonistasin kaheksatahukad paberile, lõikasin välja ning voltisin ja liimisin kokku. Valmis kaheksatahukad riputasin mängukaare külge ning Ruudi uudistas neid suure huviga. Päris õige see lahendus muidugi ei olnud, sest mängukaare külge seotuna kaheksatahukad lihtsalt rippusid, mitte ei hakanud õhu mõjul liikuma nagu õhukarussellid seda teevad, kuid sel hetkel oli see parim võimalik lahendus.

Kui Ruudi veel beebi oli, elasime pisikeses kahetoalises korteris. Ruumi oli vähe ning eraldi mänguala beebile oli sisuliselt võimatu eraldada. Nii oligi meie lahenduseks lambanahk ja mängukaar, mis Ruudi ärkveloleku ajal olid elutoa põrandal ning muul ajal kokku panduna mähkimislaua kõige alumisel riiulil. Peeglist mängumati kõrval ei olnud juttugi, sest sellele lihtsalt ei olnud ruumi. Väikesel pinnal on kahtlemata raskem ettevalmistatud keskkonda pakkuda, kuid siiski mitte võimatu.

Roosile tegin klassikalise Oktaeedrite õhukarusselli ning mul olid sellele suured ootused. Minu üllatuseks Roosi aga sellega sõbraks ei saanudki. Minu süles olles meeldis see Roosile väga, kuid iga kord kui panin ta maha mängumatile, hakkas ta Oktaeedrite õhukarusselli nähes nutma. Mulle tundus nagu oleks Roosi seda peljanud. Kuna minu süles talle see siiski väga meeldis, siis pigem arvan, et põhjus oli milleski muus.

Kui soovid Oktaeedrite õhukarusselli osta, saad seda teha siit. Kui tunned, et sooviksid koos sõbrannade või beebigrupi kaaslastega saada osa töötoast koos sissejuhatava loenguga, võta minuga ühendust ning lepime aja ja koha kokku. Teen teie jaoks vajalikud ettevalmistused ning aitan õhukarusselli kokku siduda ja tasakaalustada.

Jaga sõbraga!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial