Minu teekond

Esimene moodul ja esimene koolivaheaeg

Esimene moodul neljast on läbi saanud. Tegelikult sai see läbi juba pea kolm nädalat tagasi, kuid aeg on alates kooli algusest hoopis uue mõõtme saanud. Esimese ja teise mooduli vahel on viis nädalat niiöelda vaba aega, mis on tihedalt sisustatud raamatute lugemise ja tsitaatide kogumise, kirjatööde esitamise ning lapsevaatluse praktikaga. Teise mooduli alguseks peame juba oma esimese albumi esitama. Lisaks peame mõned esemed ise õmblema ning kuna see pole just mu tugevaim külg, peaksin sellega varakult pihta hakkama. Õnneks ei ole ma ainuke, meie kursusel on teisigi, kelle suhted õmblusmasinaga just kõige soojemad pole.

Meie kursusest rääkides, siis osalejaid on kokku tulnud päris palju, lausa 40. Umbes pooled osalejad on pärit Hiinast, kuid osalejaid on veel lisaks näiteks Hispaaniast, Venemaalt, Prantsusmaalt, Saksamaalt ja Hollandist. Võiks ju arvata, et Zoomi vahendusel ei kasva kursus kokku, kuid ka minu enda üllatuseks see nii ei ole, vähemalt meie kursuse puhul mitte. Meil on kokku sattunud väga huvitavad inimesed, kellel on erinevaid kogemusi ja teadmisi jagada, mis muudavad koolitusel osalemise veelgi nauditavamaks. Hea õpikeskkonna loomisel on muidugi suur roll koolitajal, kelleks on väga kõrgelt hinnatud Patricia Wallner. Eelmise aasta oktoobris osalesin tema nädalavahetuse pikkusel koolitusel Lätis ning just siis saingi selle viimase tõuke, et minna õppima ning just nimelt tema käe alla. Patricia Wallneril on tohutu teadmistepagas ja kogemust 0-3 vanuserühmaga töötamisel mitukümmend aastat. Võimalus osaleda tema koolitusel tekitab minus aukartust ja piiritut tänulikkust.

Koolituse esimene moodul keskendus peamiselt Montessori pedagoogika põhitõdede tutvustamisele. Süvitsi käsitleti teemasid, mis on vajalikud edasise mõistmiseks ning seoste loomiseks, nagu vastuvõtlik meel, tundlikud perioodid, soodumused ning palju muud. Nende teemade osas tundsin end juba koolituse alguses tegelikult üpris koduselt, sest olen viimased aastad Montessori pedagoogika kohta infot nagu õhku ahminud ning teistele lastevanematele koolitusigi teinud. Siiski sain ka palju uusi teadmisi ning tänu eelnevatele põhjalikele teadmistele oli mul võimalus nende teemadega enda jaoks veelgi rohkem süvitsi minna, küsida mind ammu painanud küsimusi ning analüüsida erinevaid tahkusid. Omal käel õppides on küll võimalik väga palju omandada, kuid koolitusel osalemine annab siiski nii palju juurde ja viib teadmised hoopis teisele tasandile.

Veel käsitleti esimeses moodulis koduse keskkonna ettevalmistust, mis on samuti minu jaoks tuttav, kuna olen seda väga põhjalikult uurinud, selle kohta loenguid pidanud ning kolme lapse emana olen ka üsna kogenud praktik. 🙂 Kuid nii mõnigi teema avanes hoopis uue nurga alt ning olen enda kojugi mõned täiendused ja muudatused sisse viinud. Koduse keskkonna album on ka esimene, mis peab meil valmis saama, nimelt juba novembri alguseks.

Pärast esimese mooduli lõppu tunnen veelgi rohkem, et see on minu tee. Esimesed eluaastad on tõesti määrava tähtsusega inimese elus. Kõik, mida laps sel ajal näeb, kuuleb ja kogeb, jääb teda elu lõpuni saatma ning teda mõjutama. See paneb meile, täiskasvanutele, tohutu vastutuse. Kuid kui täiskasvanul on teadmised, millele tähelepanu pöörata ja mida silmas pidada, saab laps kasvada austavas ja toetavas keskkonnas. See on suur samm laste parema tuleviku heaks.

Jaga sõbraga!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial